قوانین سایت

عضويت در وب سایت ، ایجاد هرگونه آگهی و یا اخذ هرگونه خدماتی به منزله مطالعه و پذیرش قوانین و اطلاع از مفاد آن می باشد.  

 • وب‌سایت اتو به تو ، یک سایت کاملا تخصصی در حوزه خرید و فروش، اجاره و هرگونه خدمات مربوط به خودرو های باری و تجاری است که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران ثبت و ایجاد شده و در حال فعالیت است. این وب‌سایت به عنوان یک سایت الکترونیکی، پایبند به تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است و با نقض‌کنندگان این قوانین در حدود اختیارات قانونی خود، برخورد می‌کند.
 • محتوای سایت otobeto.com به عنوان یک وب‌سایت اطلاع‌رسانی بر پایه زبان فارسی برنامه ریزی شده؛ لذا استفاده از زبان فارسی در درج مطالب و عبارات ضرورتا باید رعایت شود. بدیهی است هر عبارت دیگری به غیر از این زبان -اعم از عبارات انگلیسی یا فینگلیش- به طور خودکار از معرض دید عموم حذف خواهد شد.
 • این وب‌سایت هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری ها ندارد و قیمت‌گذاری صرفا بنابر تصمیم آگهی‌دهنده انجام می‌گردد؛ بااین حال چنانچه قیمت خودروِ آگهی‌شده نسبت به محدوده قیمت عرف بازار، بیش از حد نامعقول باشد، تیم اتو به تو بنا به صلاحدید خود قیمت را حذف یا به آگهی دهنده منتقل خواهد کرد.
 • این وب‌سایت هیچ دخالتی در معامله احتمالی افرادی که از محتوای اطلاع‌رسانی آن استفاده کرده‌اند نداشته و هیچ نفعی در معامله احتمالی آنها عائد این سایت نمی‌شود؛ فلذا مسئول انجام معاملات آنها یا نظارت بر اجرای آن نیست. براین اساس، رعایت احتیاطات حقوقی، فنی و اقتصادی لازم در انجام معامله، مستقیماً برعهده‌ معامله‌کنندگان است و تبعات ناشی از آن، ابداً متوجه این سایت نخواهد بود.
 • کاربران محترم ضرورتا باید به هشدارهای پلیس فتا و سایر مراجع انتظامی، امنیتی و نظارتی دقت کنند و شخصا مسئول انجام یک معامله امن باشند.
 • این وب‌سایت هیچ قصدی دال بر ایجاد آشفتگی، کنترل، جهت‌دهی، تشویش یا هر نوع دخالت جزئی یا کلی بر نرخ یا حجم معاملات بازار خودرو ندارد و خود را از مسئولیت‌های احتمالی ناشی از آن به طور کلی مبری می‌کند. بر این اساس، چنانچه هر یک از کاربران وب‌سایت، با ارائه قیمت‌های نامناسب و درج توضیحات نادرست یا هر نوع توسل به شیوه‌ها یا روش‌هایی که در چارچوب مصادیق فوق قرار می‌گیرد، سعی در نقض آن رسالت داشته باشند، کاربری آنها بنابه ارزیابی و تصمیم مدیران سایت، بدون هیچ‌گونه تذکر قبلی، به صورت موقت یا دائم مسدود می‌شود و عنداللزوم مراتب جهت پیگرد قضایی به مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد.
 • لینک‌، آدرس الکترونیکی یا هرنوع تبلیغ مجازی سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی در محتوای این سایت، صرفاً جهت اطلاع‌رسانی است و اتو به تو هیچ مسئولیتی در قبال محتوای آن لینک‌ها یا آدرس‌های الکترونیک یا تغییرات بعدی آنها نخواهد داشت.
 • هر نوع محتوا یا آگهی ثبت‌شده از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی، توسط اتو به تو هر 6 ساعت به صورت منظم بررسی و پس از تائید آن ، بارگذاری و نمایش داده می‌شود. بدیهی است چنانچه اطلاعات به‌صورت ناقص یا خلاف مقررات و ضوابط سایت ارائه گردد، بنابه ضوابط موجود، آنها را حتی‌الامکان اصلاح یا نهایتاً حذف خواهد کرد.
 • هر آگهی فروش، مختص نمایش اطلاعات یک خودرو است؛ لذا در صورت ارائه هر نوع اطلاعات اضافی در آگهی که مشتمل بر نوعی تبلیغ نسبت به سایر خودروها، کالاها و خدمات گردد، بصورت اتوماتیک حذف خواهد شد. برهمین اساس، توضیحاتی که تبلیغ نمایشگاه، نمایندگی، رنگ‌بندی، تعداد، لوگو، چهره شخص فروشنده، کانال تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی، و در کل هر توضیح اضافی را شامل شود، به‌صورت اتوماتیک حذف خواهد شد. صرفا در خصوص کاربران حقوقی، درج نام شرکت یا نمایشگاه آنها بر روی پلاک خودرو بلامانع است.
 • هیچ یک از کاربران، حق کپی‌برداری و سوء استفاده از محتوای تبلیغی اشخاص دیگر -از قبیل استفاده غیرمجاز از تصاویر خودرو یا توضیحات و ترکیبات خاص آنها- را به گونه‌ای که تشابه صد درصدی بین آنها وجود داشته باشد ندارد. درصورت مشاهده یا گزارش شاکی، نسبت به اصلاح یا حذف محتوا یا انسداد موقت و دائم حساب کاربری فرد سوءاستفاده‌کننده اقدام خواهد شد.
 • در صورت استفاده از عکس تبلیغی اوریجینال خودرو، این عکس حتما باید منطبق با نوع خودرو باشد. در غیر این صورت، کلیه عکس‌های آن آگهی حذف خواهد شد.
 • هر نوع توهین یا تهدید اشخاص یا اظهارنظرهای سیاسی و یا هرنوع عدم پایبندی به موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران یا استفاده از هر نوع محتوا که سبب وهن این سایت شود، مشمول حذف دائم کاربری و انتقال کاربر به لیست سیاه و ارجاع موضوع به مراجع قضایی خواهد بود.
 • انصراف از همکاری و تقاضای استرداد وجه، پس از انتخاب تعرفه و انجام عملیات پرداخت  به هیچ وجه مورد پذیرش نیست و وجهی مسترد نمی‌گردد و واریز کننده وجه پس از واریز آن، حق خود را مبنی بر پیگیری حقوقی استرداد آن سلب و ساقط می‌کند.
 • واریزکننده وجه اقرار و اذعان می‌کند که وجه واریزی از کارت و حساب خویش و متعلق به وی باشد و شخصا مسئول پاسخگویی به تبعات ناشی از آن، در صورت کشف خلاف واقع باشد. سایت اتو به تو  به طور کلی از این مطلب مبری است و نهایت همکاری را با مراجع قضایی و انتظامی در این زمینه معمول خواهد داشت.
 • آگهی‌کننده اقرار و اذعان می‌کند که شخصا مالک تصاویر و محتوای منتشره خود بوده و ضامن کشف خلاف واقع آن است. اتو به تو نسبت به کشف خلاف واقع آن، هیچ مسئولیتی ندارد.
 • آگهی‌کننده با قراردادن آگهی خودرو و تلفن تماس خود، قبول می‌کند که این اطلاعات را در معرض دید عموم قرار داده و اتو به تو  را از تبعات و حواشی احتمالی ناشی از آن مبری می‌کند.
 • ارتباط بین خریدار و فروشنده به طور مستقیم با مباشرت خود آنها انجام می‌شود و اتو به تو  هیچ مکانیزمی در خصوص تائید اصالت، وثوق ، هویت واقعی و موضوع آگهی شده طرفین ندارد و مبری از مسئولیت‌های احتمالی ناشی از آن است. خریدار و فروشنده شخصا باید این موضوعات را احراز و رعایت کنند.
 • چنانچه خودروی به‌صورت اقساطی آگهی شود، آگهی دهنده صرفاً می تواند یک نوع شرایط را در آگهی ثبت نماید و نباید نسبت به درج پیش‌پرداخت‌های مختلف و متنوع در توضیحات آن استفاده شود. و اتوبه تو در زمان بررسی آگهی قبل از درج در سایت آن را حذف می نماید.
 • چنانچه خودرو بصورت نقدی آگهی شود، نباید نسبت به درج حالت نقدی–اقساطی با پیش‌پرداخت‌های مختلف اقدام شود.
 • اتو به تو  متعهد به ایفای بالاترین سطح محرمانگی است؛ لذا کاربران محترم سایت نمی‌توانند انتظار ارائه اطلاعات ثبت‌شده سایر کاربران و نیز خود آن‌ها را از قبیل آی‌پی آدرس‌های ثبت‌شده، تاریخ درج آگهی و جزییات آگهی درج‌شده پس از حذف داشته باشند. این اطلاعات فقط به درخواست مراجع قضایی و انتظامی، داده خواهد شد.
 • اتو به تو  متعهد به ایفای بالاترین سطح محرمانگی است؛ لذا کاربران محترم سایت نمی‌توانند انتظار ارائه اطلاعات ثبت‌شده سایر کاربران و نیز خود آن‌ها را از قبیل آی‌پی آدرس‌های ثبت‌شده، تاریخ درج آگهی و جزییات آگهی درج‌شده پس از حذف داشته باشند. این اطلاعات فقط به درخواست مراجع قضایی و انتظامی، داده خواهد شد.
 • با توجه به پیاده‌سازی بالاترین سطح امنیت سایبری بر روی پایگاه داده‌ این سایت، هیچ دسترسی فنی غیرمجازی به آن قابل‌انجام نیست. اما این مطلب به معنای جلوگیری صد درصدی از سوء‌استفاده‌های احتمالی اشخاص از اطلاعاتی که به صورت عمومی منتشر می شوند، نیست و اتو به تو  مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. هرچند مستمرا تلاش گسترده‌ای در جلوگیری از سوء‌استفاده احتمالی نیز به‌عمل می‌آورد.
 • چنانچه در خصوص موضوعی خاص، نسبت به محتـوای اطلاعـات ارسالی يا عمليـات انجام‌يافته اختلاف نظری باشد، اسناد دفاتر، گزارش‌ها و همچنين عمليات الكترونيكی ضبط‌شده در فايل‌ها و سرورهای كامپيوتری اتو به تو  ، در مقابل طرف مقابل، سند و دليل معتبر خواهند بود و آگهی‌کننده حق هرگونه اعتراض را تحت هر عنوان، از خود سلب می‌کند.
 • حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است. برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، کاربران می‌بایست در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.
 •   اتو به تو  در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش یا پشتیبانی ندارد و کلیه خدمات و تراکنش‏‌های مالی آن فقط از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به اتو به تو اطلاع دهید.
 • قوانین و ضوابط مشروحه مندرج در این صفحه بنا به تغییر شرایط، درصورت لزوم، اصلاح، گسترش یا تعدیل خواهد شد. کلیه کاربران شخصاً موظف هستند به‌صورت دوره‌ای از این صفحه بازدید و از آخرین وضعیت قوانین اعم از قوانین تصویبی جدید یا اصلاحی یا الحاقی بعدی ، اطلاع حاصل کنند.
 • قوانین و ضوابط مشروحه مندرج در این صفحه بنا به تغییر شرایط، درصورت لزوم، اصلاح، گسترش یا تعدیل خواهد شد. کلیه کاربران شخصاً موظف هستند به‌صورت دوره‌ای از این صفحه بازدید و از آخرین وضعیت قوانین اعم از قوانین تصویبی جدید یا اصلاحی یا الحاقی بعدی ، اطلاع حاصل کنند.        

   
   
  "شرایط اختصاصی استفاده از سایت اتوبه تو - برای کاربران حقیقی"·      

  

 • هر کاربر حقیقی، تنها حق انتخاب یک نام کاربری را دارد و در صورت فعالیت با بیش از یک نام، حساب کاربری وی به طور موقت یا دائم  مسدود خواهد شد. بر همین اساس، چنانچه کاربری با ایجاد کاربری‌های مختلف بخواهد در قیمت بازار نوسان ایجاد کند، بدون هیچ تذکر قبلی، حساب کاربری وی به طور دائم مسدود خواهد شد.
 • در صورت داشتن چند خودرو با اطلاعات مشابه از قبیل برند، مدل و سال، کاربران فقط مجاز به درج 10 آگهی برای کلیه خودروهای مشابه تولیدشده در یک سال هستند.
 • کاربران در صورت داشتن چند خودرو با اطلاعات مشابه از قبیل برند، مدل، سال و رنگ فقط مجاز به درج 3 آگهی برای کلیه خودروهای مشابه هم‌رنگ هستند.
 • در صورت مشاهده و یا دریافت گزارش مبنی بر استفاده نادرست از آگهی خریداری‌شده، حساب کاربری مربوطه بدون هیچگونه تذکری مسدود خواهد شد.
 • در صورت مشاهده و یا دریافت گزارش مبنی  بر استفاده نادرست از عضویت خریداری‌شده، حساب کاربران بدون هیچگونه تذکری مسدود و پیگرد قانونی خواهد داشت .
 • چنانچه کاربر، تعرفه یا شرایطی از عضویت را بخرد، بعد از پرداخت، مبلغ به هیچ عنوان برگشت داده نخواهد شد و سایت اتو به تو  هیچگونه مسئولیتی در قبال بازگشت وجه نخواهد داشت.
 • چنانچه کاربر عمداً یا سهواً آگهی «حراج بازار» و «پیشنهاد داغ» را حذف کند، سایت اتو به تو  هیچگونه مسئولیتی در قبال بازگرداندن آگهی حذف‌شده نخواهد داشت. 

 

 

"شرایط اختصاصی استفاده از سایت اتو به تو – برای اشخاص حقوقی "
(نمایشگاه‌ها، نمایندگی‌های فروش، واردکنندگان)

 

 • در صورت داشتن چند خودرو با اطلاعات مشابه از قبیل برند، مدل و سال، کاربران فقط مجاز به درج 10 آگهی برای کلیه خودروهای مشابه تولیدشده در یک سال هستند.
 • کاربران در صورت داشتن چند خودرو با اطلاعات مشابه از قبیل برند، مدل، سال و رنگ فقط مجاز به درج 3 آگهی برای کلیه خودروهای مشابه هم‌رنگ هستند
 • شماره‌های ثبت‌شده در پروفایل تنها مختص شماره‌های ثابت است. چنانچه در بخش توضیحات آدرس نمایشگاه، شماره تماس ثابت محل یا شعبه‌های دیگر دیده شود، از طرف اتو به توحذف می‌شود. شما فقط می‌توانید حداکثر 3 شماره همراه در داخل توضیحات داشته باشید.
 • چنانچه زمان انقضاء عضویت شما در تعطیلات آخر هفته -روزهای پنجشنبه و جمعه- و تعطیلات رسمی است، حتما روز قبل یا چهارشنبه نسبت به تمدید عضویت خود اقدام کنید. در غیر این صورت اتو به تو  هیچ مسئولیتی در قبال بازیابی آگهی‌ها و تمدید عضویت شما نخواهد داشت. تمدید عضویت برای همان روز، از 8 صبح تا 16:45 روز شنبه تا چهارشنبه انجام می‌گیرد. در صورت پرداخت یا اطلاع‌رسانی در خارج از زمان‌ ذکرشده، تمدید در روز کاری بعدی صورت می‌گیر

 

"پیگرد های قانون

ارتکاب اقدامات مشروحه ذیل، واجد ضمانت اجرای اخطار به کاربر، انسداد موقت یا کامل حساب کاربری مرتکب، انتقال وی به لیست سیاه، ارجاع موضوع به مراجع قانونی و طرح شکایت کیفری یا حقوقی علیه وی توسط تیم حقوقی اتو به تو  خواهد بود.

 • انتقال و پُست هرگونه مطلبی که به حقوق دیگران تجاوز و هتک حرمت کند. همچنین درج کلمات تهدیدآمیز و توهین‌آمیز و ناقض حقوق شخصی یا اجتماعی، مطالب مبتذل، یا حتی مطالب قابل‌اعتراضی که باعث ترغیب به اعمال مجرمانه شود.
 • نقض حقوق معنوی مالکین وب‌سایت اتو به تو یا هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب‌سایت، به صورت مستقیم  یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، موجب پیگرد است. بدیهی است استفاده از اطلاعات سایت با ذکر صریح عنوان اتو به تو به عنوان منبع و برای مقاصد قانونی بلامانع است.
 • ایجاد مزاحمت، توهین، تهدید، افترا یا در کل هر نوع جرم علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی به هر صورت (اعم از حضوری-تلفنی-ایمیلی-پیامکی و...) درصورت اطلاع اتو به تو  یا شکایت ذیحق، موجب پیگرد قانونی است و مشمول قانون تجارت الکترونیک و قانون جرائم رایانه ای و سایر قوانین منطبق با قوانین مترتبه خواهد بود.
 • اقدام به دسترسی غیرمجاز، هک، تخریب، اخلال، انسداد یا ممانعت از دسترسی به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی وب‌سایت و کاربران آن، یا تهدید به ارتکاب آن ولو آنکه عملاً منجر به حمله رایانه‌ای نشود، و همچنین جرع یا کلاه برداری رایانه ای و سایر مصادیق جرائو رایانه ای موجب پیگرد قانونی است.
 • هر گونه باز نشر یا کپی اطلاعات آگهی از سایت اتو به تو بدون اخذ مجوز کتبی از مدیر سایت که منجر به نقض حقوق آگهی کنندگان و اضرار مالی مدیران اتو به تو  شود، موجب پیگرد است و موکول به طرح شکایت کیفری و حقوقی از سوی اتو به تو  یا اشخاص دیگر خواهد بود. همچنین استخراج اطلاعات تماس آگهی کنندگان و دعوت از آنها برای آگهی دادن در وبسایت خویش، مشمول این بند است.
 • استفاده از هرنوع فناوری رایانه ای، جهت مرور یا کپی خودکار صفحات و اطلاعات سایت اتو به تو ، موجب پیگرد است.
 • هرگونه اقدامات دارای وصف حقوقی و یا کیفری علاوه بر کاربر از ناحیه اشخاص ثالث غیر کاربر نیز علیه سایت اتو به تو و صاحب امتیاز آن انجام شود مشمول پیگرد قانونی با شرایط فوق خواهد بود.
   
   
  *** نکته مهم: ***
  کاربران محترم میتوانند با ارسال پیام خصوصی به پست الکترونیکی مربوط به شکایات مردمی  به آدرس : info@otobeto.com، شکایات، انتقادات و پیشنهادهای خود را نسبت به انتشار آگهی هایی که ضوابط فوق را رعایت نکرده اند با عنوان «شکایت/انتقاد/پیشنهاد» ثبت و اطلاع رسانی کنند.
  اتو به تو  متعهد است در حداکثر ده روز کاری شکایت وارده را بررسی و در صورت صحت، نسبت به اصلاح و اتخاذ رویه متناسب اقدام کند. این امر شامل ارسال اخطار به شخص خاطی و تحمیل ضمانت اجراهای مندرج در مطالب فوق علیه وی خواهد بود. درهرصورت، نتیجه پیگیری انجام شده، به فرد شکایت کننده نیز اطلاع داده خواهد شد.